Tablet do pracy biurowej

Tablet do pracy biurowej to wysoce efektywne rozwiązanie, które sprawdzi się może nie we wszystkich sytuacjach, ale na pewno w wielu z nich. Obecnie znajdziemy całkiem przyzwoite tablety biznesowe, na których łatwo wykonywać swoje zawodowe obowiązki, a jednocześnie cechują się eleganckim i nowoczesnym designem. Rozwiązania na miarę XXI wieku pozwalają na to, by mobilne urządzenia coraz śmielej wchodziły do biur i innych zakładów pracy.

Czym wyróżnia się taki sprzęt i jak go znaleźć? A przede wszystkim, jaki tablet do pracy biurowej jest najlepszy? Istnieją pewne obiektywne kryteria, na które powinniśmy zwrócić uwagę, by odpowiednio dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Poniżej znajdziecie przewodnik po najważniejszych parametrach.

Czy warto kupić tablet do pracy biurowej?

Nim rozpoczniemy rozważania o tym, jaki tablet do pracy biurowej jest najlepszy, zastanówmy się najpierw, czy i w jakich sytuacjach możemy pracować na tablecie. Oczywiście, gdyby nie było to możliwe, producenci nie wypuszczaliby na rynek kolejnych tabletów biznesowych. Chociaż w mniejszych firmach to wciąż niezbyt popularne, chcemy Wam udowodnić, że tablet do pracy biurowej sprawdza się znakomicie.

Tablet do pracy biurowej
Tablet do pracy biurowej / Ranking najlepszych i opinie

Dlaczego? Bo jest mobilny! Możemy wykonywać swoje obowiązki, gdziekolwiek tylko chcemy. Łatwo połączyć je z coraz popularniejszą ideą pracy zdalnej, a także wyjść na czas wykonywania swych obowiązków na świeże powietrze. Także jeśli często musimy wędrować ze swoim przenośnym komputerem pomiędzy działami czy piętrami, lub też jeździmy do klientów, tablet do pracy biurowej sprawdzi się znakomicie. Rzecz jasna pod warunkiem, że programy, których używamy w pracy, są dostępne także na urządzenia mobilne.

Tablet do pracy biurowej, a może 2w1?

Nowoczesne rozwiązania pomagają połączyć tablet do pracy biurowej z funkcjonalnością i wygodą zwykłego laptopa. Przy odpowiednim budżecie, warto zainwestować w urządzenie typu dwa w jednym. Jest to laptop ze zwykłą, fizyczną klawiaturą, który jednak posiada dotykowy ekran. Można go odpiąć od panelu z przyciskami lub złożyć w taki sposób, by nie przeszkadzały one w dotykowej obsłudze. Dzięki temu zyskujemy urządzenie o kompaktowych, mobilnych wymiarach, które jednocześnie jest nie mniej przydatne, niż zwykły stacjonarny komputer.

Jaki tablet do pracy biurowej wybrać?

Zastanawiacie się pewnie, jaki tablet do pracy biurowej jest najlepszy oraz jak go znaleźć. Wystarczy zastanowić się nad tym, jaki budżet jesteśmy w stanie na niego przeznaczyć. Następnie pozostaje nam już tylko zwrócić uwagę na:

  • System operacyjny,
  • Ekran,
  • Łączność,
  • Akcesoria.

System operacyjny w tablecie do pracy biurowej

System operacyjny jest środowiskiem, na którym pracujemy, czymś na kształt matki wszystkich innych programów. To właśnie dlatego jest aż tak ważny, gdy szukamy najlepszego tabletu do pracy biurowej. Za idealny przykład uważa się tablety firmy Apple z systemem iOS. Są one chwalone za intuicyjność obsługi, niezawodność, znajdziemy dla nich całkiem sporo różnych programów, ułatwiających pracę biurową. Jedyną wadą tego rozwiązania jest wysoka cena.

Równie dobrą opcją może się okazać najlepszy tablet do pracy biurowej z systemem Android. Im nowsza wersja, tym więcej możliwości mamy, jeśli chodzi o oprogramowanie, a także tym stabilniejszej pracy możemy się spodziewać. Do dyspozycji mamy tysiące aplikacji ze sklepu Google. Tablet do pracy biurowej z Androidem wypada pod tym względem o niebo lepiej niż autorskie rozwiązania producenta.

Jaki tablet do pracy biurowej
Jaki tablet do pracy biurowej wybrać? Sprawdź ranking i opinie

Ekran w tablecie do pracy biurowej

Zaczęliśmy od cechy, której nie widać na pierwszy rzut oka, pora więc przejść do tej bardziej widocznej. Chodzi o przekątną tabletu do pracy biurowej, która określa rozmiar jego ekranu. W skrócie – im większy, tym wygodniejsza praca. Zwłaszcza jeśli pracujemy na dokumentach liczbowych, dużych arkuszach kalkulacyjnych, dziesięciocalowy tablet to absolutne minimum.

Jest tylko jedna wada dużych tabletów do pracy biurowej, a mianowicie mniejsza mobilność. Nie trzeba doktoratu, by domyślić się, że duży tablet trudniej się przenosi ze względu na gabaryty i wagę. Może się nie mieścić na przykład do damskiej torebki. W takim przypadku warto zrezygnować z odrobiny komfortu samej pracy na rzecz wysokiej mobilności. Ma to zastosowanie tylko wtedy, jeśli często poruszamy się z naszym tabletem do pracy biurowej – jeśli takie wycieczki są sporadyczne, nie ma to większego sensu.

Inne parametry ekranu tabletu do pracy biurowej to jego rozdzielczość. Przy nieograniczonym budżecie warto celować w jak największą liczbę pikseli, które składają się na obraz. Dzięki temu zyskujemy większą szczegółowość, wyższą jakość obrazu, a nasze oczy mniej się męczą. Pożądana będzie także szeroka regulacja jasności ekranu, by pracowało się komfortowo zarówno w naświetlonych, jak i ciemnych pomieszczeniach.

Łączność a tablet do pracy biurowej

Dobry tablet do pracy biurowej wyposażony jest w różne systemy łączności. Absolutne minimum to WiFi, pozwalające korzystać czy to z domowej, czy też firmowej sieci bezprzewodowego internetu. Przyda się także wbudowany modem i możliwość zainstalowania SIM lub e-SIM, by korzystać z internetu od operatora w dowolnym miejscu. W standardowych tabletach do pracy biurowej znajdziemy także Bluetooth – podłączymy nim na przykład słuchawki, by przeprowadzić wideokonferencję z przełożonymi czy klientem. Z kolei GPS pozwoli chwilowo przekształcić tablet do pracy biurowej w nawigację samochodową.

Jaki tablet do pracy biurowej jest najlepszy? Akcesoria

Zastanawiając się, jaki tablet do pracy biurowej jest najlepszy, musimy sprawdzić także, jakie dodatkowe funkcje i akcesoria oferuje producent. Niezmiernie przydatna jest na ogół możliwość podłączenia fizycznej klawiatury. Dzięki temu wprowadzanie danych liczbowych i tekstowych staje się znacznie łatwiejsze. Do tego dodajmy wyświetlacz AMOLED, kamerę i wbudowany mikrofon, pojemny akumulator oraz dużą pamięć wbudowaną z możliwością rozszerzenia jej kartą SD. Zyskujemy tym samym przepis na najlepszy tablet do pracy biurowej.

Gdzie kupić tablet do pracy biurowej?

Miejscem, w którym kupimy dobry tablet do pracy biurowej, są przede wszystkim duże sklepy z elektroniką i urządzeniami mobilnymi. Warto zainteresować się także ofertą sklepów internetowych. Producenci podobnych urządzeń to na przykład Apple, Samsung, Lenovo, Microsoft, HP i inni.

Najlepszy tablet do pracy biurowej
Najlepszy tablet do pracy biurowej

Cena tabletu do pracy biurowej

Ile kosztuje tablet do pracy biurowej? Cena podstawowego modelu wcale nie musi być duża! Przy niewygórowanych wymaganiach zmieścimy się w kwocie do 1000 zł. Pamiętajmy jednak, że najlepsze tablety biznesowe to wydatek nawet rzędu 5000 zł.

Tablet do pracy biurowej – opinie

Mieliście okazję korzystać z urządzeń mobilnych w swojej pracy? Jakiego oprogramowania używaliście i czy znaleźliście mobilne odpowiedniki dla wszystkich potrzebnych aplikacji? Dajcie nam znać w komentarzach! Czekamy na Wasze opinie o tabletach do pracy biurowej.

Tablet do pracy biurowej / Ranking najlepszych

By pomóc Wam w dokonaniu ostatecznego wyboru i lepszym zorientowaniu się w dostępnych na rynku możliwościach, przygotowaliśmy zestawienie polecanych modeli. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych tabletów do pracy zdalnej, stworzony na podstawie wielu opinii i doświadczeń użytkowników.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

|| »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *